Jak na to: Loutky na zakázku

Jak na to: Loutky na zakázku

Loutky na zakázku nás baví. Vždy je to výzva vytvořit něco, co v rukách jiných ožije a co je potěší. Vaše spokojenost je naší radostí a chloubou.
Pojďme si blíže ukázat, jaké loutky na zakázku vyrábíme:

  • Loutky podle fotografie člověka
  • Loutky na specifické přání
  • Loutky pro street performance a divadla
  • Loutky do filmů a reklam

Loutky podle fotografie

Tento druh zakázek je nejoblíbenější. Nejčastěji bývá objednáván jako dárek někomu blízkému. Tělíčka, ručičky i nožičky jsou vyřevávané z lipového dřeva a hlavička je ručně modelovaná ze speciální modelářské hmoty a je ručně malovaná.

Tento druh loutek není přímo určen pro profesionální hraní, ale na přání zákazníka se dá přizpůsobit podmínkám na hraní.

Loutky podle fotek vyrábíme i celodřevěné. Obličej může být trochu zkreslený, oproti modelaci, ale výsledek je mistrovským dílem. Oblečení může být šité, ale často je oblečení vyřezávané.

Loutky se speciálními funkcemi

Louky na zakázku se vyrábějí nejen podle fotek, ale podle různých specifických potřeb. Chcete aby se louták mýbaly prsty? Nebo aby zvířatům zd orzder sálal kouř? Zde je potřeba vytvořit technické nákresy a poté následuje opět precizní řezbářská práce.

Loutky pro street performance a do divadel

Loutky na street performance vyrábíme buď celodřevěné nebo odlévané ze speciální směsi nejlehčích materiálů.
Tímto způsobem vytváříme také loutky do divadel. U obou druhů je cílem, aby loutky byly co nejlehčí a jejich ovládání co nejjednodušší. Předpokladem je, že loutkoherec drží loutku déle v ruce a je tedy potřeba aby se brzy neunavil.

Každá loutka v této kategorii má nějaké zvláštní pohyby nebo funkce. Hýbací pusa je samozřejmostí, ostatní funkce se vytváří po dohodě s loutkářem a konzultací s technickým oddělením.

Loutky do filmů i reklam

V tomto odvětví velice dobře spolupracujeme s Reklamními agenturami a Filmovými studii. Zajišťujeme kompletní produkci od vytváření technických návrhů až po extrémně rychlou výrobu. Na žádost poskytujeme i loutkoherce.

U animace poskytujeme loutky s náhradními díly, technickou podporou a kompletní animaci včetně postprodukce.

Pin it