Mág - starožitná loutkaMág - starožitná loutkaMág - starožitná loutka
Přiblížit
Obrázky
foto: Mág - starožitná loutkafoto: Mág - starožitná loutkafoto: Mág - starožitná loutka

Mág - starožitná loutka

Karel Krob (antik)

Loutka mága byla vytvořena kolem roku 1950 českým umělcem Karlem Krobem. Všechny její části jsou původní.


Množství
CZK 33 000Změnit měnu
Cena doručení do USA. Změnit zemi doručeníCZK 480
skladem (1 ks)
Jediný originál
Přehled
  • Velikost: 63 cm (24,8 palců)
  • Váha: 1,5 kg
  • Materiál: Dřevo
  • Výroba: Ručně vyřezávané
  • Pohyblivost: Výstavní (nízká)
  • Designér: Karel Krob (antik)
  • Rod: Muž
  • Postava: Kouzelník
  • funkce 0

Loutka čaroděje s vlídným výrazem

Tato starožitná loutka je opravdu jedinečný kus. Tento mág vystupuje v oranžovém hábitu z lesklé látky, jeho čepec je z opravdové kožešiny a sametu a jeho výraz je nekonečně optimistický. Opravdovou raritou jsou jeho vlasy a vousy, jelikož se dochovaly ve skvělém stavu, což se většinou u nedřevěných vlasů nestává. Pořiďte si ho do své sbírky a on rozjasní i ten nejšedivější den.

Karel Krob

Karel Krob (1904 - 1974) se původně vyučil obuvníkem, ale již od mládí byl fascinován loutkářským světem. Proto také veškerý svůj volný čas věnoval řezbářství a výrobě loutek. Navázal na tradici předních českých loutkářů, protože loutky vyřezával tak, jak si je pamatoval z loutkových představení svého dětství. Zpočátku vyráběl loutky pouze pro potěchu svých dětí, známých a přátel. Později vyřezával loutky na zakázku loutkářských souborů včetně Divadla Spejbla a Hurvínka. Dnes jsou jeho díla zastoupena v celé řadě muzejních i soukromých sbírek či loutkových souborů.

 
Recenze Loutky.cz


Stefano Santi 16. 8. 2023bbbbb

Thank you for all your advice and help! Guys at Czech Marionettes are really masters of what they do. I have visited them in their studio and got my Skeleton there. Will buy more professional stuff there.

Thomas Fuller 13. 7. 2023bbbbb

I was surprised by how easy and fun it is to operate. The controls and strings are straightforward, making it easy to create various dance movements. For its size, the puppet is very compact and can be comfortably carried in a small backpack. If you're looking for a simple yet entertaining and nice marionette, this marionette is a fantastic choice.

Aprille Ross 11. 6. 2023bbbbb

Absolutely beautiful!!

Objednaná loutka:Erunis - rudovlasá elfka
Sydney Ruggiero 11. 6. 2023bbbbb

Objednaná loutka:Princ Damian Loutka
9. 6. 2023bbbbb

If you enjoy Marionettes this is the site for you - your time and effort will be used wisely if you love creative puppets I recommend this site owner unconditionally and enthusiastically!Načíst další


Zdroj recenzí: Loutky.cz, Google, EtsyKategorie 

Stejný character

LoutkyLoutkyObrovský výběr loutek, které budete milovatSkládačky & komponentySkládačky & komponentyPro tvůrce. Vše, co potřebujete k vytvoření marionetyLoutky pro 3D tiskLoutky pro 3D tiskNejvětší databáze 3D modelů loutek na světěStarožitné loutky na podporu PUPStarožitné loutky na podporu PUPNeopakovatelné umění, které tvořilo naše dějiny