Filtr

Cena


gender


postava


Velikost


Váha


Materiál


Výroba

  • Ručně vyřezávané většinou z lipového dřeva
  • Nejčastěji z tvrzené sádry (tradiční technika), pryskyřice nebo polymeru

Pohyblivost

  • 9+ kloubů, jednoduché vahadlo
  • 9+ kloubů, plně funkční vahadlo
  • 9+ kloubů, plně funkční vahadlo, váhově balancovaná loutka

Soutěž o loutku už skončila

Soutěž o loutku už skončila

Výherce v blízké době oslovíme emailem

_______________________________________________

Vážení přátelé,

anketa se soutěží skončila. Hlasovali jste o tom, čemu bychom se měli v příštím roce věnovat v rámci  našeho projektu  PUP (Puppet University Prague) 

Vaše volba byla následující: 

  • 48 % Online a offline kurzy 
  • 38 % Loutka jako terapeutický nástroj 
  • 14 % Vytváření moderních principů loutkového divadla 


Všem Vám velice děkujeme za názor a hlavně za podnětné komentáře. Zejména oceěňujeme postřehy odborné veřejnosti, které nás významně obohatili o nové impulzy a možné směrování našich aktivit. 

V lednu příštího roku začneme sestavovat plán a metodiku kurzů. 

I když Online a Offline kurzy vyhráli, zájem o téma “Loutka jako terapeutický nástor” byl také obrovský. Vaše emotivní příběhy a znalosti, které jste s námi sdíleli nás ubezpečili o tom, že toto téma je pro nás nosné.  Budeme se snažit najít zdroje na vytváření metodiky pro výuku tohoto oboru a věříme, že se nám to brzy podaří. 

Ještě jednou všem mnohokrát děkujeme a slibujeme, že Vám budeme průběžně informovat. 

S přáním krásných Vánoc 


Petr Skácel
zakladatel a loutkář 
PUP - Puppet University Prague 
www.puppetuniversity.org

 

_______________________________________________

A vítězem se stává...

Vítěz:
Philip

Loutka:
Dáma – loutka matky z filmu Charlie Chaplina

Vybraný projekt:
Online a ofline kurzy

Poznámky a nápady:
"You do beautiful work!" 

> Zobrazit podrobnosti

Pomozte nám svým názorem a vyhrajte loutku!

Zakládáme neziskovou organizaci PuppetUniversity.org jako vzdělávací platformu nejen pro amatérské loutkáře a nadšence z celého světa. Rádi bychom se věnovali hned všem připravovaným projektům zároveň, ale není to z kapacitních ani ekonomických důvodů možné. Rozhodli jsme se proto oslovit Vás, příznivce loutek, abychom zmapovali co by Vás nejvíce zajímalo.

 

Kterým projektem máme začít?

 

Loutka jako traumaterapeutický nástroj

Více o tomto projektu

Sesbíráme vše co už bylo v tomto směru napsáno a vyzkoušeno. Vytvoříme metodiku výuky, pomocí které budeme vzdělávat traumaterapeuty, psychoterapeuty a také učitele celého světa. Ti pak budou aplikovat terapii na dospělé ale i dětské publikum. Jsme v kontaktu s významnými osobnostmi tohoto fenoménu. Máme abmice znovuobjevit loutku jako nástroj šamanismu na současné úrovni kritického vědeckého myšlení.

....................................................

Vytváření moderních principů iluzivního marionetového divadla

Více o tomto projektu

Jsme, jako mnoho z vás fandové loutek na niti a iluzivního loutkového kukátkového divadla. Česká republika je v tomto směru velmocí. Vždyť před sto lety jsme tu měli přes 3000 amaterských divadel!  Rádi bychom přenesli iluzivní kukátkové loutkové divadlo do 21. století. Oprášíme všechny známé scénografické technologie od baroka až po dnešek a doplníme je o moderní technologie jako je amatérská robotronika, programovatelné multimediální sekvence, 3D tisk loutek, prostorovou práci se zvukem, svělem, vlhkostí a triky světových iluzionistů a kouzelníků. Takové divadlo bude silným základem pro sdělování příběhů, které formuji naši společnost.

....................................................

Online a offline kurzy

Více o tomto projektu

Jsme skupina vysokoškolsky vzdělaných loutkářů a rádi bychom mezi sebe přivítali další loutkářské kapacity z celého světa. Spolu s nimi pak budeme plnit aktualizovatelnou výukovou platformu, pro tyto znalostní okruhy: výroba loutek a scén (anatomické a mechanické principy výroby loutek a scén), loutkoherectví (klasické metody upřednostňující loutku, nové metody souhry herce a loutky, filmová animace a herectví) scénografie (scéna která hraje) scénaristika, režie, produkce, teorie, historie a alternativní užití loutky. Naším cílem je vzdělávat amatérské i profesionální loutkáře na celém světě.

....................................................

Pravidla soutěže: Vyplňte prosím všechna poviná pole, vyberte si loutku, kterou chcete vyhrát a téma pro loutkářskou univerzitu a potvrďte odeslání formuláře. Jeho Odesláním souhlasíte s podmínkami soutěže, zpracováním osobních údajů a marketingovým souhlasem. Soutěž probíhá do 20. listopadu včetně. Ze všech účastníků vylosujeme vítěze 23. 11. 2020. Jeho křestní jméno a odpovědi zaslané v dotazníku budou zveřejněny. Výherce oslovíme e-mailem a poprosíme jej o adresu, abychom mu mohli odeslat jím vybranou loutku. Každý se může zúčastnit soutěže pouze jednou. 
Líbí se vám kostlivec, retro policista nebo dáváte přednost tradičnímu kašpárkovi? Výhru si v listopadové soutěži můžete zvolit sami. Níže vidíte loutky, ze kterých můžete vybírat. Stačí, když vyplníte formulář a pomůžete nám svým názorem s naším unikátním projektem - Loutkářskou univerzitou! 


Zavřít

zrušit filtrNásledující loutky odpovídají vašemu filtruŽádné loutky neodpovídají vašemu výběruUpřesnit filtr

LoutkyLoutkyObrovský výběr loutek, které budete milovatSkládačky & komponentySkládačky & komponentyPro tvůrce. Vše, co potřebujete k vytvoření marionetyLoutky pro 3D tiskLoutky pro 3D tiskNejvětší databáze 3D modelů loutek na světěStarožitné loutky na podporu PUPStarožitné loutky na podporu PUPNeopakovatelné umění, které tvořilo naše dějinyKurzyKurzySlevySlevyNejoblíbenější loutkyNejoblíbenější loutky